Leraren aan het St-Antoniuscollege

Naam College    Taak         ° / +   
Charles Louis Goethals
1851 superior 18.5.1817-3.2.1856
Gent-Ronse
ouders: Jacques Francois x Marie Therese De Paepe

-stierf aan typhus
 
Jean Baptiste Colle 1856 superior -wordt in 1855 bestuurder van De Broeders van Goede Werken.
Jean Baptiste Poelman   1858 superior  
Bruno Beyaert
1859 superior 1823-1902
Baarle-Bertem

-Overste Broeders vd Goede Werken, 1859
Lodewijk Nuyts
1873 leraar 1848-1930
St-Niklaas-Ooike

-pastoor te Ooike
Joannes Vlerick
1877 leraar-superior 1854-1915
Asper-Gent
Superior in 1882
Louis Prové
1879 leraar 1854-1915
Geraardsbergen-Ronse

-Priester:18.12.1880
-Directeur van hospitaal te Ronse
Gustaaf Boone
1880 leraar 1858-1917
Kwaremont-Balegem
Bruno Minne 1881 superior  
Achiel Bohyn   
 
1881     leraar Kruishoutem-Oostwinkel
1851-1930
Emmanuel Waelkens     1881 leraar     1856-1911
Eine-Massemen
Theophiel Van De Voorde
  leraar 1854-1927
Desteldonk-Denderhoutem
Pierre Van Vooren
1883 leraar
leek
Watervliet-Ronse
29.9.1894-18.6.1930
ouders: Karel Van Vooren en Pauline Van Daele
Hector Vander Schueren
1883     leraar 1860-1913
Schendelbeke-Lochristi
Abdon Van Herrewege
1885 leraar 1862-1953
Gent - Gent

-Priester 1885
H.L. Van Wezemael 1886 leraar  
Leo De Bruyne
1890 superior 1859-1924
Temse-Ronse
-Deken te Ronse (1896)
Ernest Nachtergaele 1891 leraar 1866-1941
Zulte-Gent
Petrus Alfons Beelaert
1891 leraar Bachte M.Leerne-St-Pauwels
1864-1929
Marinus Vandevelde   leraar  
Frans Sonneville
1893 subregent 1870-1946
Destelbergen-Watervliet

-Pastoor te Watervliet
Edmond Dumoleyn     1894     subregent 1865-1949
Assenede-Eine

-Pastoor te Eine, 1919
Emile De Keersmaeker 1895 leraar 1870-1943
St-Niklaas-Westvleteren

Henri De Corte
1896 superior 1861-1919
Lokeren-Lokeren
Julius De Bruyne 1897 surveillant     1872-1951
Waasmunster-Hamme

-pastoor van Kallo
-directeur hospitaal te Hamme
Jan-Baptist Ryckaert
1897 leraar 1873-1935
Zele-Erondegem
Karel Lodewijk Cattoir
1898     leraar 1872-1912
Bassevelde-Gent

-1907: onderpastoor te Gent
Victor Schollaert
1899 subregent 1871-1938
Kaprijke - Kaprijke

-pastoor te Tielrode
Edmond Van den Berghe
  surveillant 1860-1931
Okegem-Lebbeke
Octavus Van Hecke     1900 subregent 1875-1941
Hansbeke-Hansbeke
Edouard Sterck 1901 leraar 1878-1946
Dendermonde-Beervelde
Theofiel Muyshondt
1902 leraar St-Amandsberg-Gent
1878-1941
Odilo Hanssens
1905 leraar 1880-1932
St-Niklaas-St-Niklaas
Charles Hoste
1906 leraar 1881-1932
Wichelen-St-Martens-Lierde
-pastoor St-Martens-Lierde
Oscar Van Durme
1905 leraar 1878-1941
Winkel-Knesselare
Aimé Duyck
1906 leraar 1882-1945
Ninove-Michelbeke
K.Poppe
1907 superior
1907-1925
1875-1947
Stekene-Gent

-Verslag WOI (klik hier)
Livinus Gevaert
  leraar 1877-1918
Eine-Gent
Jules Moortgat
1907 leraar 1883-1935
St.Gillis-Dickele
Paul Vandevijvere
1907 leraar 1883-1953
Oudenaarde-Parike
Dhaese       leraar -aalmoezenier WO1
Cochez   leraar -(vrijw) aalmoezenier tijdens WO1 te London
Oscar De Bisschop
1907 leraar     1881-1938
Melden-Nieuwerkerken
Vital-Jozef De La Croix
1910 subregent 1886-1939
St Cornelis Horebeke-St Maria Latem

-Aalmoezenier v/h Werk der Vlamingen te Parijs
-Pastoor te St-Martens-Latem
August Nobels
1911     leraar 1884-1938
St.Niklaas-Gent

-Doctor in Kerkelijk recht
-Vicaris St-Martinus, Ronse

-Aalmoezenier tijdens WOI
Paul Jozef Martens
1912/1925 leraar/superior 1888-1954
Zulte-Zulte
Jozef De Ridder 1914     Subregent     1888-1968
Erondegem-Moerzeke
Alfons Vandenbrande
1916 leraar
1916-1917
1890-1939
Wieze-Eeklo
Urbaan Bauwens 1918 leraar 1892-1960
Oostwinkel-Lokeren
R.Mestdagh      
Peerenboom      
Albert Poelman   superior 1823-1904
Gent-Lembeke
Baziel Van Eerdenbrugh   leraar 1874-1937
Stekene-Stekene
Jozef Tilley 1919 subregent 1888-1963
Buggenhout-Beveren Waas
Raphaël De Brauwere 1919 leraar 1890-1939
Gent-Michelbeke

-priester 13.4.1914
-aalmoezenier WO1
-pastoor Michelbeke 1938
Frans-Jozef De Keyser 1921 leraar 1896-1956
Zele-Grembergen
August Engels 1921    
Edgard Geerts   leraar 1901-1990
Schoonaarde-Gent
Arthur Herregods
1920/1929 leraar/superior
Superior:1929-45
1894-1948
Nederbrakel-Ronse

-Deken te Ronse(1945)
Flor Grammens   Leraar     1899-1985
Bellem-Deinze

-Taalactivist
C. Mets   leraar  
Alfons Wuytack 1924 leraar 1899-1972
Gent-
-priester: 26.5.1923
Kamiel Bruggeman 1925 leraar 1900-1971
Ronse - Brakel

-Directeur Vakschool Ronse
Emiel Vercruyssen   subregent 1903-1969
Gentbrugge-Zandbergen
Paul Ronse 1929 leraar 1903-1965
Gent-Gent

-College: 1929-39
-Onderpastoor St-Martinus Ronse
-Pastoor te Russeignies
Albert Vanovermeire   leraar 1902-1962
Oudenaarde-Haaltert
-Onderpastoor St-Martinus Ronse
-Pastoor te Haaltert
Pauwel De Sutter 
1935 leraar 1911-1979
Eeklo-Gent
Gaston De Rycke 1935 leraar 1911-1972
De Pinte-Zwijnaarde
Duyck   leraar  
W. Rooms
  leraar  
Jos. De Witte
1938/1945 leraar/superior 1912-1964
St Gillis-Gent
J.Ulenaers   leraar  
Jean Van Der Stuyft
  leraar -onderpastoor St Martinus
Alias "Paté"
Snels   leraar  
Jozef De Wispelaere 1937 subregent 1913-1954
Wondelgem-Gent

-onderpastoor te Gent
Victor Fonck   
1938 leraar 1914-2005
Borsbeke-Erpe

-Deken van Temse (1972)
Emiel Van Vinck 1939 leraar 1913-1966
Olsene-Gent
Alphonse Dobbelaere
1942 leraar 1917-1987
Ronse-Gent

-Dir. van Zusters van Barmhartigheid te Ronse (1969)
Alias "Bobby"
Jozef De Vos 1942-1944 leraar 1918-1986
Eke-Gent

-Dirigent St-Baafskathedraal Gent
-Pastoor Semmerzake
Emile De Mulder -1966 leraar     1920-2007
Ronse-Ronse

-Pastoor van...
Elie Couvreur
1945/1958 leraar/superior 1921-2009
Ronse - Louise-Marie

-Pastoor van St-Martinus te Ronse (1972)
Alias "Den Rossen"
Paul Druwé 1948 leraar 1921-2006
Ninove-Gent

Alias "Den boer"
Back
1948    superior 1903-1964
Eksaarde-Gent
Goormachtigh     1948 leraar L.O.  
J.Annemans     Alias "Den kaak"
André Rombaut     1951 leraar 1926-1979
Stekene-St Niklaas

Alias "Jerome"
Fernand De Jonghe
1952-1960 leraar 1925-2007
Deinze-Wachtebeke

-Pastoor te Gontrode en Zelzate
Jan Vanderkimpen   leraar 1931-2004
Ronse-Ronse

-Pastoor van St Martinus
Cyriel Martens
  leraar 1920-2009
Hansbeke-Nukerke
A.De Cooman
1952 superior 1916-1988
Outer Ninove-Brugge
-Onderpastoor St Martinus(1949)
Adrien Smet       1952 leraar 1925-1995
- priester gewijd: 1951
- Pastoor te Kwaremont

 
André Deweer
1951 leraar 1926-2012
Ronse-Oudenaarde

-priester gewijd: 1951
-deken van Oudenaarde
Albert Cambier 
 
1957-1968 leraar 1922-2010
Ronse
Elie Couvreur 1958 superior 1921-2009
Ronse-Maarkedal
Raoul Bouckaert
  leraar 1939-2020
Deinze-Veurne
Antoon Van Cauteren
-1963-   -Pastoor te Waarschoot
Luc Flamand
1965 leraar 1938-2020
Gent-Gent

-Priester 12.6.1965
-Pastoor St.Martinus Ronse
Gerard Desmytere
  leraar L.O. 1932-2017
Ronse-Ronse
Jan Mores   leraar 1935-2016
Ronse-Ronse
Godfried Bogaert   secretaris 1935-1985
Ronse-Ronse

Alias "Den boel"
Cesar Maes
1961 leraar 1931-2005
Overmere-Guatemala

-priester bij de Arme Klaren

-missionaris Guatemala(1970)
De Sutter
  leraar  
N.Coorevits 1972 superior 1933-
Charles de Hemptinne   leraar -Mede-oprichter Judoclub Samoerai
-Kanunnik te Gent (1986)
Etienne Bogaert
    Alias "Muile"
Willy De Leebeeck
  leraar 1933-1994
Lebbeke-Ronse

Alias "Sakoche"
Hedwig Rosselle
1966/1980 leraar/superior 1937-1994
Ronse-Deinze

Alias "Anquetil"
  Met dank aan Frederic Dubar voor de hulp bij het zoeken naar fotomateriaal.