Onderpastoors St-Martinus Ronse

Albertus Vanden Eynde

Periode: -1704-

Thomas Willems

Periode: -1708-1709-

Joannes De Croock

Periode: 1722-1739 (deservitor)

°Oudegem, 14.3.1694 en +Ronse, 4.8.1750; zoon van Cornelis De Croock en Maria De Kraeker

In 1739 werd hij pastoor van de St-Martinuskerk te Ronse. Hij was tevens kanunnik aan het St-Hermescollegiaal te Ronse.

___________________________________________________

Alexander Dumarét

Periode: -1735-

___________________________________________________

M. Zuinet

Periode: 1751 (Deservitor) -1753

H.J. Holderbeke

Periode: 1755-1757

J.L. Bernard

Periode: 1757-1758

P.J. Galmart

Periode: -1761-

Natalis Macquet

Periode: 1759-1775

Joseph De Sadeleer

Periode: 1776

Guilielmus Vanderweerden

Periode: 1775-1780

Petrus Lancar

Periode: 1780-1781

________________________________________________

Constantinus Ignatius Lampo

Periode: 1779-1784

°Kluisbergen, 2.8.1752 en +Brakel, 3.6.1823. Zoon van Philippe Antoon Lampo en Marie Therese De Grave.

9.10.1802: pastoor Nederbrakel

_________________________________________________

P.F. Hooghe

Periode: 1785  als coadjutor

J.B. Van Aelbrouck

Periode: 1786-1787   als coadjutor

Franciscus Cabuy

Periode: 1781-1791

In 1786 en 1787 vermeldt hij zich in de geboorteregister als ‘deservitor’.

Jacobus Petitjean

Periode: 1791-1792

Fr. Bosteels

Periode: 1792-1793

? Franciscus Bosteels, °Moorsel, 27.6.1759 en +Denderleeuw, 18.5.1840.

26.3.1803: pastoor Denderleeuw?

 Doopregister, 1793

_________________________________________________

Joannes Leonardus Torsin

Periode: 1794-1796

°Zoutleeuw, 2.5.1766 en +Leuven, 7.1.1841

1797: weigerde eed van haat aan het koningschap; 27/12/1798: opgesloten Gent, rasphuis; 1798: vervolgd, gevangen, gevoerd naar Oleron; 16/01/1799: opgesloten Rochefort; 27/03/1799: opgesloten op eiland Oléron; 21/02/1800: vrij, terug Ronse; 1801: pastoor te Zottegem; 26/10/1804: pastoor Scheldewindeke; 15/01/1834: ontslag, verblijf Leuven.

____________________________________________________

Jean Baptiste Planchon

Periode: 1784-1796

°Russeignies, 7.3.1754 en +4.12.1823. Zoon van Joannis Baptiste Planchon en Maria Augustina Duquesne.

19.10.1802: pastoor Amougies

___________________________________________________

Franciscus Josephus Vander Cruyssen

Periode: 1803-1815

°Wichelen, 25.3.1772 en +Oudenaarde, 9.12.1843

1796: priesterwijding te Keulen. 13.7.1815: pastoor Moerbeke-Waas. 11.11.1823: pastoor Oudenaarde, St-Walburgis. 23.8.1827: deken district Oudenaarde.

___________________________________________________

Joannes Van De Casteele

Periode: 1815-1823

°Oudenaarde, 20.4.1792 en +Etikhove, 25.1.1876. Zoon van Antonius Van De Casteele en Columba Castaing.

1813: weigerde als student theologie bisschopsbenoeming de la Brue te aanvaarden; 1813: opgesloten Wezel;23/09/1815: priesterwijding; 11/10/1815: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 17/06/1823: pastoor Deftinge; 29/09/1829: pastoor Etikhove.

Zijn doodsprentje vermeld: “ Werd om zijn getrouwheid aan zijnen wettigen Bisschop gevangen weggeleid naar Wezel den 2 augusti

___________________________________________________

Joannes Dominicus Keuse

Periode: 1823-1828

°Menen, 10.5.1796 en +Deerlijk, 29.11.1850. Zoon van Joannes Dominicus Keuse en Maria Joanna Haverbeke.

10.1817: leraar te Aalst. 15.06.1820: priesterwijding te Mechelen. 27.06.1823: onderpastoor te Ronse, Sint-Maartenskerk. 30.06.1828: onderpastoor te Deerlijk, Sint-Columbakerk. 24.07.1833: pastoor te Deerlijk, Sint-Columbakerk.

________________________________________________

Joannes Ludovicus De Vuyst

Periode: 1823-1832

°Aalst, 7.6.1800 en +Gavere, 23.11.1869

04/12/1823: priesterwijding; 26/12/1823: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 27/12/1832: pastoor Gavere.

_______________________________________________

Leopold Ghesquiere

Periode: 1828-1833

°Geluwe, 22.3.1804 en +Torhout, 13.1.1875. Zoon van Petrus Ghesquiere en Barbara Vanden Berghe

1824: leraar aan het stadscollege van Geraardsbergen. 05.08.1827: priesterwijding te Mechelen door aartsbisschop de Méan. 22.03.1828: coadjutor te Aalbeke, Sint-Korneelskerk. 30.06.1828: onderpastoor te Ronse, Sint Maartenskerk. 27.06.1833: onderpastoor te Kortrijk, Sint-Maartenskerk – buiten. 24.06.1846: pastoor te Zwevezele, Sint-Aldegondiskerk. 23.12.1850: pastoor-deken te Diksmuide, Sint-Niklaaskerk. 22.12.1863: pastoor-deken van Torhout, Sint-Pietersbandenkerk.

_____________________________________________

Julianus De Smet

Periode: 1832-1842

°Aalst, 15.5.1806 en +Erembodegem, 17.4.1871. Zoon van Lodewijk De Smet en Justina Vandenhende.

06/03/1830: priesterwijding; 22/03/1830: onderpastoor Gavere; 20/12/1832: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 28/06/1842: pastoor Serskamp; 15/06/1847: pastoor Erembodegem.

____________________________________________

Petrus Vereecken

Periode: 1833-1839

°Stoppeldijk (Nl), 16.4.1803 en +Waterland-Oudeman, 22.1.1872

19/12/1829: priesterwijding; 10/07/1830: coadjutor Westrem; 22/02/1831: onderpastoor Hulst;

24/06/1833: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 11/05/1839: onderpastoor Aaigem; 21/07/1841: pastoor Waterland-Oudeman.

_____________________________________________

Petrus De Windt

Periode: 1839-1842

°Aalst, 25.7.1813 en +Gent, 20.2.1855

18/12/1837: priesterwijding; 27/06/1838: onderpastoor Ninove; 11/05/1839: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 07/05/1842: ontslag; intrede Jezuïeten 27.05.1842; laatste gelofte op 15.08.1852 (coad spir)  

_______________________________________________

Francois Xavier De Coen

Periode: 1842-1843

°Ninove, 19.12.1811. Zoon van Jean Baptiste De Coen en Jeanne Perpetue Nerinckx.Vader is distillateur.

21/05/1837: priesterwijding; 24/11/1837: onderpastoor Moerzeke; 07/05/1842: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 30/06/1843: ontslag;  naar Amerika; 02/02/1854: intrede Jezuïeten, Saint-Louis; 16/07/1864: missionaris bij Pottowatomies (Michigan).

___________________________________________

Carolus Christiaens

Periode: 1842-1847

°Gent, 27.2.1809 en +Aalst, 18.11.1883

16/06/1832: priesterwijding; 27/06/1832: onderpastoor Merendree; 30/06/1842: onderpastoor Ronse, Sint-Maarten; 15/06/1847: pastoor Serskamp (gedurende 24 jaar); 17/04/1871: pastoor Meldert (gedurende 8 jaar); 05/03/1880: pastoor Aalst (gedurende 3 jaar).

______________________________________________

Eduardus De Vreese

Periode: 1843-1845

°Gent, 16.1.1817 (1) of 17.2.1818 (2) en +Oordegem, 21.4.1880. Zoon van Guilielmus De Vreese en Maria Van Acker.

8/05/1842: surveillant Sint-Niklaas, Sint-Jozefsgesticht; 21/05/1842: priesterwijding;

11/05/1843: onderpastoor Zelzate; 30/06/1843: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 25/05/1845: leraar Gent, Augustijnen; 29/09/1845: onderpastoor Massemen; 01/12/1847: onderpastoor Wetteren; 16/12/1857: pastoor Sint-Denijs-Westrem; 26/06/1865: pastoor Oordegem.

____________________________________________

Theodorus De Cock

Periode: 1845-1847

°Lokeren, 17.9.1819 en +Ninove, 29.8.1898. Zoon van Joannes Judocus De Cock en Antoinette Gielis.

17/05/1845: priesterwijding; 26/05/1845: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 26/02/1847: onderpastoor Eeklo; 12/07/1847: surveillant Geraardsbergen, Sint-Catharinacollege; 29/09/1849: onderpastoor Hamme; 25/10/1851: directeur Hamme; 24/09/1859: algemeen directeur Gent, broeders van Liefde; 06/08/1863: pastoor Pamele; 17/10/1870: pastoor Ninove; 17/10/1870: deken Ninove; 28/06/1895: erekanunnik Gent, Sint-Baafs.

___________________________________________

Leopold Adolphe Stocquart

Periode: 1847-1848

°Geraardsbergen, 11.11.1822 en +Geraardsbergen, 3.1.1898. Zoon van Joannes Antonius Stocquart en Marie Theresia Menschaert. Vader was onderwijzer aan de stedelijke lagere jongensschool, later drukker en uitgever.(3)

01/10/1845: leraar Sint-Niklaas, Sint-Jozefsgesticht; 20/12/1845: priesterwijding; 23/09/1846: onderpastoor Michelbeke; 26/02/1847: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 24/08/1848: onderpastoor Zottegem; 18/02/1852: onderpastoor Dendermonde; 16/10/1854: bestuurder Deinze, zusters van de Heilige Vincentius a Paulo; 28/10/1858: pastoor Zonnegem; 03/11/1868: pastoor Sint-Gillis-Waas;

Hij schreef in 1860 een brochure van 48 bladzijden “Onze Lieve Vrouw van Hal en Onze Lieve Vrouw van den Oudenberg”.(3) Zijn broer Ildephonse (1819-1889) was kunstschilder met een voorliefde voor landschappen en dieren.

______________________________________________

Jean Baptiste De Feyter

Periode: 1847-1850

°Welle, 4.1.1820 en +Aalst, 14.4.1873. Zoon van Jacobus De Feyter en Colete T’Kint.

06/06/1846: priesterwijding; 15/12/1846: onderpastoor Eeklo; 26/02/1847: ontslag; 06/03/1847: coadjutor Schorisse; 28/07/1847: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 08/07/1850: onderpastoor Petegem-aan-de-Leie; 15/12/1859: regent Aalst, weeshuis.

_____________________________________________

Jean Baptiste Walraet

Periode: 1848-1857

°Deftinge, 27.12.1818 en +Welden, 1.5.1885

10/06/1843: priesterwijding; 12/07/1843: onderpastoor Deinze; 12/07/1847: onderpastoor Eeklo; 24/06/1848: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 30/03/1857: onderpastoor Sint-Niklaas, Onze-Lieve-Vrouw; 15/09/1865: pastoor Welden.

____________________________________________

Joannes Ghislenus Vanopdenbosch

Periode: 1850-1851

°Meerbeke, 24.3.1819 en +Ronse, 13.12.1897. Zoon van Pierre Joseph Vanopdenbosch en Barbara Covens

23/12/1843: priesterwijding; 25/01/1844: coadjutor Moerbeke (Geraardsbergen); 24/06/1845: onderpastoor Petegem-aan-de-Leie; 18/01/1848: onderpastoor Ronse, Sint-Hermes; 22/05/1848: onderpastoor Petegem-aan-de-Leie; 08/07/1850: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 18/12/1851: directeur Ronse, zusters van Liefde (hospitaal).

_____________________________________ 

Dominicus Van Houck

Periode: 1851-1860

°Haaltert, 24.11.1813 en +Moorsel, 2.3.1902

17/12/1842: priesterwijding; 01/02/1843: coadjutor Erwetegem; 26/06/1844: onderpastoor Zele; 24/03/1849: onderpastoor Buggenhout; 25/10/1851: onderpastoor Vlierzele; 16/12/1851: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 30/04/1860: pastoor Orroir; 15/01/1866: pastoor Moorsel

________________________________________

Petrus Demey

Periode: 1857-1876

°Grembergen, 10.5.1832 en +Waasmunster, 20.5.1896

22/12/1855: priesterwijding; 30/03/1857: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 29/07/1876: pastoor Hamme, Sint-Anna; 15/02/1886: pastoor Waasmunster.

Hij ligt begraven in de OLVr en St-Petrus en Pauluskerk te Waasmunster, links van het altaar in het noordelijke zijkoor.

_____________________________________________

Ludovicus De Corte

Periode: 1866-1876

°Lokeren, 13.9.1837 en +Lokeren, 4.12.1925. Zoon van Eustaphe De Corte en Amelia Van Lare.

13/07/1863: baccalaureaat theologie KU Leuven; 01/10/1863: studeert aan het studium van de Heilige Congregatie van het Concilie; 21/09/1861: priesterwijding; 01/10/1863: naar Rome; 23/04/1866: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 17/08/1876: pastoor Eine; 27/10/1885: pastoor Nevele; 27/10/1885: deken Nevele; 05/06/1893: pastoor Zottegem; 15/06/1893: deken Zottegem;

30/05/1911: erekanunnik Gent, Sint-Baafs;

____________________________________________

Gustaaf De Loose

Periode: 1876-1882

°Zele, 6.8.1848 en +Opdorp, 15.3.1928

04/06/1871: surveillant Oudenaarde; 23/09/1871: priesterwijding; 16/04/1874: leraar Oudenaarde; 17/08/1876: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 29/11/1882: onderpastoor Sint-Niklaas, dekenale kerk; 31/08/1891: pastoor Opdorp.

___________________________________________

Theodorus Watté

Periode: 1876-1880

°Steenhuize-Wijnhuize, 1.7.1846 en +Oostakker, 13.11.1900

30/05/1872: leraar Gent, Sint-Lievensgesticht; 21/09/1872: priesterwijding; 12/08/1876: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 13/01/1880: onderpastoor Gent, Sint-Jan-Baptist; 10/05/1892: pastoor Sint-Amandsberg, Heilig Hart; 19/07/1896: pastoor Oostakker.

_________________________________________

Petrus Ghys

Periode: 1880-1886

Pieter Amandus Ghys, °Etikhove, 18.1.1840 en +Etikhove, 13.1.1917. Zoon van Joseph Ghys en Marie Livine Paeme.

25/09/1866: leraar Gent, Sint-Lievenscollege; 21/09/1867: priesterwijding; 27/02/1869: onderpastoor Steendorp; 07/12/1874: onderpastoor Overmere; 29/12/1877: onderpastoor Wachtebeke; 13/01/1880: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 13/05/1886: pastoor Vlekkem;

_________________________________________

Victor Devos

Periode: 1882-1899

°Oudenaarde, 17.7.1855 en +Deinze, 19.6.1928. Zoon van Pieter Francois Devos en Justina Dekens

22/08/1877: leraar Gijzegem; 07/06/1879: priesterwijding; 07/11/1882: coadjutor Balegem; 29/11/1882: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 19/10/1899: pastoor Wortegem; 31/03/1905: pastoor Deinze; 31/03/1905: deken Deinze.

Samen met zijn collega, onderpastoor H. Bonner en pastoor Pycke heeft hij een glasraam geschonken in de kooromgang van de St-Martinuskerk.

_________________________________________

Everard Van Dorpe

Periode: 1888-1895

°Kruishoutem, 11.9.1858 en +Geraardsbergen, 8.8.1938

23/12/1882: priesterwijding; 31/07/1883: deservitor Lozer; 29/07/1883: onderpastoor Melsele; 18/05/1888: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 10/02/1895: onderpastoor Ronse, Sint-Hermes;

04/02/1904: directeur Geraardsbergen, zusters van Maria en Jozef.

_________________________________________

Hector Bonner

Periode: 1895-1897

°Aalst, 2.4.1854 en +Oudegem, 24.7.1931

21/12/1878: priesterwijding; 31/12/1878: leraar Eeklo; 21/09/1887: leraar Oudenaarde; 30/08/1888: onderpastoor Gent, Sint-Stephanus; 12/11/1888: onderpastoor Gent, Sint-Michiels; 10/01/1895: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 04/04/1897: onderpastoor Sint-Gillis-Waas; 14/03/1901: pastoor Heldergem; 03/07/1907: pastoor Oudegem.

Een nieuwe uitbreidingscampagne (van de O.L.Vr. Hemelvaartkerk te Oudegem) volgde onder pastoor E.H. Hector Bonner in 1910-12 naar ontwerp van architect Jules Goethals uit Aalst. Het oude koor en de twee sacristieën werden afgebroken en vervangen door drie koren en een nieuwe sacristie en berging aan de noordzijde. Het zadeldak van het schip werd vervangen door een zadeldak boven de middenbeuk en twee lessenaarsdaken boven de zijbeuken.(4)

_________________________________________

Aloysius/ Gustave Boone

Periode: 1897-1900

°Kwaremont, 19.2.1858 en +Balegem, 24.11.1917

23/09/1880: leraar College Ronse; 17/12/1881: priesterwijding; 12/02/1885: onderpastoor Paris, Werk der Vlamingen; 01/12/1887: coadjutor Sint-Gillis-Waas; 16/03/1888: onderpastoor Sint-Gillis-Waas; 04/04/1897: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 24/08/1900: pastoor Russeignies; 05/08/1907: pastoor Balegem.

________________________________________

Emiel De Meester

Periode: 1898-1906

°Vosselare, 5.9.1857 en +Hamme, 3.12.1936

22/12/1883: priesterwijding; 15/11/1884: coadjutor Lovendegem, zusters van Liefde; 15/11/1884: directeur Lovendegem, zusters van Liefde; 09/03/1886: onderpastoor Waasmunster; 20/08/1898: onderpastoor Ronse, Sint-Martens; 09/08/1906: pastoor Sint-Maria-Oudenhove; 02/08/1912: pastoor Herzele; 02/08/1912: deken Herzele; 12/12/1918: pastoor Hamme; 12/12/1918: deken Hamme

________________________________________

Fedor Stevens

Periode: 1899-1913

°Schorisse, 21.7.1866 en +St-Gillis-Waas, 29.1.1949. Zoon van Theophile Stevens en Odile Demeulemeester. Vader is ’negociant’ bij zijn geboorte.

07/01/1889: leraar Aalst, Sint-Maartensinstituut; 21/12/1889: priesterwijding; 11/11/1893: onderpastoor Hofstade; 25/10/1899: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 03/07/1913: pastoor Michelbeke; 01/03/1922: pastoor Sint-Gillis-Waas; 01/03/1922: deken Sint-Gillis-Waas.

  EH. Stevens in midden(5)

________________________________________

Alfred Steyaert

Periode: 1900-1912

°Eeklo, 24.5.1864 en +Eeklo, 11.10.1919. Zoon van August Steyaert en Virginie Storm.

14/08/1888: leraar Gent, Sint-Lievensgesticht; 22/09/1888: priesterwijding; 07/09/1900: onderpastoor Ronse, Sint-Martens; 17/10/1912: pastoor Sint-Goriks-Oudenhove; 14/08/1919: bestuurder Sint-Amandsberg, hospitaal.

_______________________________________

Joannes/ René Coppens

Periode: 1906-1908

°Denderhoutem, 7.2.1878 en +Aalst, 26.1.1929

06/06/1903: priesterwijding; 25/07/1905: coadjutor Ronse, Sint-Martinus; 10/08/1906: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 02/11/1908: onderpastoor Gent, Sint-Baafs; 15/10/1918: directeur diocesane Werken; 01/01/1919: erekanunnik; -: titulair kanunnik; 18/04/1927: pastoor Aalst; 18/04/1927: deken Aalst

Op 12 september 1927 stichtten de E.H. Pastoor-Deken Coppens, E.H. Pastoor R. Kockuyt, krijgsaalmoezenier Maurits Van den Brempt, E.H. Clemens Borreman, pastoor van het Stedelijk Hospitaal, en de heren Edward Bouckaert, bestuurder van de N.V. “Le Lion d’Or”, en Theofiel Willems, griffiebediende bij de rechtbank van Koophandel, de Vereniging zonder winstoogmerken “Parochiale Werken van het Heilig Hart te Aalst”,..(6)

__________________________________________

Louis Kesteman

Periode: 1908-1921

°Anderlecht, 18.9.1872 en +Leuven, 19.5.1937

09/1895: surveillant Lokeren, Sint-Lodewijkscollege; 30/05/1896: priesterwijding; 28/06/1901: onderpastoor Oosterzele; 26/11/1908: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 29/07/1921: onderpastoor Ledeberg; 30/09/1921: ontslag; 23/01/1925: onderpastoor Bernissart; 29/11/1928: onderpastoor Gent, Sint-Salvator; 28/09/1932: pastoor Dikkele; 01/11/1933: pastoor Mesnil-Saint-Blaise; 19/05/1937: overleden Leuven, Sint-Raphaelziekenhuis.

_______________________________________ 

Arthur Jacobs

Periode: 1912-1922

°Nieuwkerken-Waas, 17.10.1872 en +Leupegem, 14.5.1930

04/06/1898: priesterwijding; 27/09/1897: leraar Gent, Sint-Lievenscollege; 15/09/1906: onderpastoor Sint-Amandsberg, Heilig Hart; 14/09/1909: onderpastoor Maldegem; 28/10/1912: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 06/10/1922: pastoor Leupegem

_______________________________________ 

August Nobels

Periode: 1913-1914

°St-Niklaas, 26.9.1884 en +Gent, 6.1.1938

20/04/1908: priesterwijding Liège; 20/09/1911: leraar Ronse, college; 29/08/1913: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 17/09/1917: ontslag; 1914: legeraalmoezenier 4de Linie; 18/09/1919: directeur Sint-Niklaas, Kleinseminarie, Wijsbegeerte; 18/09/1919: leraar Sint-Niklaas, Kleinseminarie Wijsbegeerte; 30/03/1931: pastoor Gent, Sint-Jan-Baptist; 29/05/1931: rechter kerkelijk tribunaal bisdom Gent (judex assessor);-: algemeen directeur Werk van de Heilige Vincentius à Paulo.

Hij was doctor kerkelijk recht. Omwille van zijn verdienste tijdens WO1 kreeg hij: Ridder Kroonorde met Palm, Oorlogskruis met Palm, Vuurkruis, Vrijwilligersmedaille, Frans oorlogskruis met Palmen.(1)

Tevens was hij kunstenaar.

________________________________________________

Clément Peerenboom

Periode: 1917-1930

°Dendermonde, 30.10.1881 en +Denderhoutem, 28.1.1963

04/09/1904: priesterwijding; 18/09/1904: leraar Ronse, college; 17/09/1917: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 24/04/1930: pastoor Deftinge; 22/05/1935: pastoor Denderhoutem.

 (EH. Peerenboom, rechts naast Mgr. Cardijn)(7)

______________________________________________

Raymond Matthijs

Periode: 1921-1932

°Oostwinkel, 7.9.1883 en +Ronse, 12.8.1932

1/01/1909: surveillant in College, Ronse; 22/08/1909: priesterwijding; 25/01/1910: onderpastoor Kwaremont; 08/12/1917: onderpastoor Gent, Sint-Macharius; 29/09/1921: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus.

________________________________________ 

Lambert Mussen

Periode: 1922-1926

°Liege, 20.8.1874 en +Orroir, 4.7.1941

22/09/1902: leraar Sint-Denijs-Westrem, Maaltebrugge; 14/04/1903: priesterwijding Tournai; 17/09/1905: directeur Sint-Denijs-Westrem, Maaltebrugge; 12/10/1922: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 14/06/1926: pastoor Orroir.

__________________________________________

Henri Gabriels

Periode: 1928-1933

°Munkzwalm, 28.1.1883 en +Kaprijke, 29.1.1965. Zoon van Evarist Gabriels en Marie Therese De Bock. Vader is koster te Munkzwalm.

24/05/1907: priesterwijding; 15/01/1907: subregent Lokeren, Sint-Lodewijkscollege; 01/08/1914: brancardier Belgisch leger; 01/10/1914: aalmoezenier Belgisch Leger; 24/09/1919: onderpastoor Michelbeke; 30/11/1921: onderpastoor Sint-Maria-Horebeke; 19/07/1928: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 29/04/1933: pastoor Baaigem; 09/09/1941: pastoor Oosteeklo

__________________________________________

Joseph Dutordoir

Periode: 1930-1936

°Gent, 11.7.1886 en +Westrem, 26.1.1958

04/10/1909: leraar Dendermonde, Heilige Maagdcollege; 18/12/1909: priesterwijding; 17/07/1914: onderpastoor Opbrakel; 31/12/1918: onderpastoor Lovendegem; 30/04/1930: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 08/01/1936: pastoor Westrem

__________________________________________

Albert Van Overmeire (8)

Periode: 1933

_________________________________________

Raphael De Meyer

Periode: 1933-1938

°Gent, 13.6.1888 en +Deinze, 23.3.1963

19/09/1913: subregent Ronse, Sint-Antoniuscollege; 13/04/1914: priesterwijding Liège; 08/12/1917: onderpastoor Kwaremont; 30/05/1918: onderpastoor Kruishoutem; 30/06/1926: onderpastoor Zottegem; 03/05/1933: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 21/09/1938: pastoor Ruien; 27/05/1944: pastoor Machelen.

_______________________________________

Edmond Van Breuseghem

Periode: 1933-1959

°Denderwindeke, 2.3.1892 en +Ronse, 20.11.1981

07/04/1929: priesterwijding Gent; 27/02/1929: leraar Ledeberg, Sint-Gregoriuscollege; 31/07/1930: zondagsonderpastoor Melle; 27/07/1933: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 24/09/1945: leraar Ronse, Koninklijk Atheneum (godsdienst); 31/12/1959: ontslag.

_______________________________________

Paul Ronsse (8)

Periode: 1939

_______________________________________________

Guy Verbrugghe

Periode: 1945-1953

°Gent, 13.2.1908 en +Aalst, 13.3.1989

21/05/1932: priesterwijding Gent; 30/08/1932: leraar Ronse, Sint-Antoniuscollege; 20/07/1943: onderpastoor Erembodegem; 24/09/1945: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 1946: leraar Ronse, Rijksmiddenschool (godsdienst); 11/05/1953: pastoor Wannegem; 21/11/1968: ontslag, op rust Haaltert.

______________________________________________

Albert De Cooman

Periode: 1949-1952

°Outer, 11.2.1916 en +Brugge, 26.11.1988

Kandidaat letteren en wijsbegeerte. 18/08/1940: priesterwijding Gent; 17/08/1942: leraar Dendermonde, Heilige Maagdcollege; 31/03/1949: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 21/07/1952: superior Ronse, Sint-Antoniuscollege; 28/06/1958: algemeen directeur Ronse, zusters van Barmhartigheid; 28/09/1968: pastoor Deinze, Onze Lieve Vrouwparochie; 28/09/1968: deken Deinze; 18/05/1979: algemeen directeur Sleidinge-Evergem, Franciscanessen.

__________________________________________

Albert Dewulf

Periode: 1950-1965

°Oostakker, 7.1.1916 en +Nukerke, 18.4.1995

20/04/1941: priesterwijding Gent; 28/04/1941: leraar Ronse, Sint-Antoniuscollege; 30/12/1950: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 30/06/1965: pastoor Schendelbeke; 06/10/1969: pastoor Heusden; 03/10/1987: ontslag.

___________________________________________

Jean Pot

Periode: 1952-1966

°Ronse, 17.8.1918 en +Ronse, 4.8.2006; zoon van Felix Pot en Marie De Lobelle

19.6.1943: priesterwijding. 24.7.1943: leraar Ronse, St-Antoniuscol. 16.8.1952: onderpastoor Ronse, St-Martinus. 9.3.1966: pastoor Amougies en Orroir. 14.4.1973: pastoor Ronse, Klijpe.

___________________________________________

Jean Vanderstuyft

Periode: 1953-1970

°Ledeberg, 27.4.1921 en +Gent, 9.8.1990

15/06/1946: priesterwijding Gent; 10/08/1946: leraar Ronse, Sint-Antoniuscollege; 31/07/1953: onderpastoor Ronse, Sint-Martinus; 24/02/1970: pastoor Schorisse; 03/05/1983: pastoor Bevere; 09/08/1990: overleden Gent, Universitair Ziekenhuis.

_____________________________________

Maurice Waegebaert

Periode: 1965-

°Anzegem, 8.3.1927 en +Ronse, 24.10.2011; zoon van Jules Waegebaert en Maria Magdalena Dewaele

Priester van het bisdom Nevers. 09.03.1958: priesterwijding te Anzegem. 01.05.1958: onderpastoor te Clamecy. 23.09.1959: onderpastoor van La Machine. 20.09.1960: pastoor van Luthenay-Uxeloup. 31.10.1965: onderpastoor te Ronse, Sint-Maartenskerk. 19.01.1966: godsdienstleraar aan het technisch rijksinstituut te Ronse. 25.10.1966: godsdienstleraar aan het rijksinstituut voor paramedische beroepen te Ronse. 08.08.1977: onderpastoor te Moeskroen, Sint-Antoonskerk. 01.09.1979: pastoor te Pottes, Sint-Antoonskerk. 01.12.1985: pastoor te Outrijve, Sint-Pieterskerk. 03.12.1985: incardinatie in het bisdom Brugge. Hij neemt ontslag op 3 april 1996. Uitvaart in de Sint-Janskerk te Anzegem op zaterdag 29 oktober 2011 om 10.30 uur.

_________________________________________

Paul Vande Winckel

Periode: 1966-1971

°Vlierzele, 11.10.1929 en +Vlezenbeek, 8.4.2014

Priesterwijding: Gent, 15.6.1957. Subregent te Ledeberg, St-Gregoriuscollege. Onderpastoor te Merendree, Ronse en Aalst. 3.4.1982: pastoor te Heldergem. 3.12.1990: pastoor te Overmere.

________________________________________

Romain Waerenburg

Periode: 1970-1975 (8)

_________________________________________

Referentie’s

(1) www.odis.be

(2) geboorte- en overlijdensregisters van de burgerlijke stand.

(3) www.gerardimontium.be

(4) www.wikimapia.org/36327359

(5) www.kerknet.be

(6) www.padro.dekenaataalst.be

(7) Heemkundige-kring-groot-haaltert-3-maandelijks-ledenblad.(digitaal)

(8) Jan Vanderkimpen, Sint-Martinus Ronse, 1896-1996, Ronse, 1996